Як підтримати кохану людину?
Люди є соціальними істотами. У складні моменти ми потребуємо підтримки, незалежно від статі, віку і моральних переконань. Ми допоможемо вам зрозуміти, як можна надавати підтримку, а ви зрозумієте, які з них підходять у вашій ситуації.
Що таке підтримка з точки зору психології?
Чоловіча і жіноча реакція на підтримку в аспекті психології досить суттєво відрізняється. І справа тут не в різних рівнях чутливості. Жінки вміють показувати вразливість і просити підтримки, тому що це норма суспільства. А чоловіки можуть соромитися своїх емоцій. У сучасному світі прийнято, що чоловіки не повинні плакати, жалітися чи ображатися.
Придушення емоцій у чоловіків відбувається ще з самого дитинства. З роками нервова система настільки звикає придушувати почуття, що можуть навіть відбутися зміни в природних реакціях на зовнішні та внутрішні роздратування. У особливо складних випадках це призводить до двох сценаріїв: агресія або замкнутість. У суспільстві мінімальна емоційність серед чоловіків вважається ознакою сили духу.
Єдиний спосіб стати сильнішим морально є позитивний стрес. Так прийнято називати емоції, які ми отримуємо з повсякденного життя. Ситуації бувають різні, з якимись із них досить непросто змиритися. Тут і потрібна підтримка. Вона допомагає перетворити будь-який стрес у житті в досвід і загартовувати дух. І чим більше людина привчиться отримувати підтримку й слухати добрі слова, тим швидше вона зможе пережити труднощі.
Вчитися сприймати турботу ніколи не пізно. Треба просто бути відкритим до новизни й намагатися показувати свої емоції в будь-якій ситуації (в діалогах із близькими, у невдачах на роботі, при фізичному та моральному болі тощо).
Як підтримати кохану людину під час особистої зустрічі?
Під час особистої зустрічі значно легше надати підтримку, ніж на відстані. Фізична присутність близьких людей стовідсотково відіграє свою роль. Іноді достатньо просто побути поряд із коханою людиною. Ось кілька порад, як зробити присутність ефективнішою:
-
Не нав'язуйтесь. Якщо людина не хоче говорити, це означає, що вона ще не готова відкритися. Не намагайтеся щось запитувати й тиснути на свою другу половинку.
-
Будьте тактильними. Обнімайте партнера, погладьте, давайте відчути свою фізичну присутність.
-
Підбадьортесь. Декому під час стресу потрібно змінити середовище або емоційний фон. Наприклад, дівчина, яка знає, що у її партнера підвищується лібідо після або під час стресу, може правильно скористатися цим. Непогано допоможе еротична жіноча білизна або використання незвичних практик у сексі. Це лише швидкий спосіб зняти верхній пласт стресу, однак після різкої зміни емоцій партнер може відчути себе краще та швидше відкритися.
-
Пропонуйте. Якщо у вас є ідеї з вирішення проблеми, сміливо пропонуйте. Наприклад, багато людей відмовляються від допомоги психолога самостійно, але коли пропозиція надходить від коханої людини, вони йдуть на сеанс.
-
Не давайте порад дарма. Не намагайтеся вчити партнера і не роздавайте порад, якщо людина не хоче їх слухати. Навпаки, така поведінка лише дратує.
-
Не використовуйте оцінні судження. Невинна фраза може ранити серце. Наприклад, якщо у чоловіка на війні загинув друг, жінка повинна відкинути слова в дусі “він був таким молодим” і “це страшно й жахливо”. Людина, яка потребує підтримки, прийме це на власний рахунок і почне ставити себе на місце померлої людини.
-
Не вибудовуйте гіпотез. Не шукайте винних. У стресовому стані із цим найменше хочеться мати справу потерпілій стороні.
Як підтримати близьку людину на відстані?
Хоч на відстані відчути підтримку складніше, ніж під час особистої зустрічі, це все ще можливо. У 21 столітті з цим допомагають технології. Декілька способів надати підтримку, коли партнера немає поруч:
-
Повідомлення. Текст має як свої переваги, так і мінуси. Отримувач не відчуває всіх емоцій відправника. Але відправник може точніше сформулювати свої думки, підбирати більш чуттєві слова. Ставтеся до повідомлень як до маленьких витворів мистецтва.
-
Відеодзвінок. У такий спосіб можна побачити міміку партнера, його жестикуляцію, що збільшує ефект присутності. Для підняття настрою ви можете показати якусь значущу річ для вас обох, домашню тварину, улюблений куточок будинку і т.д. Це викличе в людини світлі емоції і змусить його відсунути смуток на другий план. Попіклуйтеся про те, щоб на відео не було інших шумів, адже вони відволікають і можуть ще більше зіпсувати настрій.
-
Фото. Якнайчастіше надсилайте фото. Навіть якісь побутові речі, до яких ваш партнер звик удома, на відстані можуть стати для нього нагадуванням про щось хороше. Також можете ділитися еротичними фото, використовуючи товари з секс-шопа.
-
Подарунки і дрібнички. Якщо є можливість, відсилайте партнера будь-які приємні дрібниці поштою. Намагайтеся вибирати щось компактне, але при цьому із сенсом.
У всіх контактах не забувайте про правильні слова. Використовуйте такі конструкції, як "я розумію тебе", "я поруч" і так далі.
Через присутність в цих фразах Я і Ти відчуваєш більш особистий підхід, а не просто безлику втіху. Про всі емоції слід говорити від свого імені і скеровувати їх до коханої особи. Ця дрібниця справляє значний психологічний вплив і зближує людей на відстані.
Якщо ви все ще не знаєте, як правильно підтримати кохану людину в важку хвилину на відстані, спробуйте імпровізувати. Будь-які слова підтримки від близьких можуть бути справжнім щитом, якщо вони вимовлені щиро. Не бійтесь відкриватися партнеру, навіть коли боїтеся звучати безглуздо й наївно. У період стосунків на відстані найбільше цінуються емоції.
- Як отримати оргазм жінці: кілька простих порад від SOVA 24Кожна жінка заслуговує на насолоду і задоволення у своєму сексуальному житті. Оргазм – це чудове відчуття, яке може відкрити нові грані задоволення і зміцнити зв'язок із партнером. Однак, для деяких жінок досягнення оргазму може бути викликом або навіть загадкою.
- Як вибрати першу секс-іграшку?Вибір першої секс-іграшки часто вводить у ступор. Не відразу зрозуміло, на що звертати увагу і якому формату віддати перевагу.